604 213 611

info@fronton.cz

Kontaktujte nás

Rekonstrukce bytu
Brno Lesná

Půdorys bytuJedná se o rekonstrukci bytového jádra v bytě 3+1 na sídlišti Brno – Lesná. Podobné bytové jádro se vyskytuje i v bytech jiných velikostí na tomto sídlišti. Jádro se vyznačuje panelovou čelní stěnou, ve které jsou osazeny dveře na WC, do koupelny a do kuchyně. S podobně řešeným jádrem se mohou setkat i obyvatelé sídlišť Juliánov, Černá Pole, Staré Brno a Královo Pole. Velice podobně jsou pak řešeny i byty v cihlové zástavbě 50. až 70. let. U těchto domů je čelní stěna jádra vyzděna. Již stojící panelová nebo cihlová stěna na jednu stranu snižuje náklady na vlastní rekonstrukci, na druhou stranu ale trochu svazuje varianty nového řešení. 

Fotogalerie před rekonstrukcí

 

Majitel bytu se rozhodl vyřešit přístup do kuchyně přes obývací pokoj. V tomto případě zde již byly dveře, u kterých byly odstraněny ocelové zárubně a takto rozšířený otvor byl jen zednicky zapraven. Dosáhlo se tak oblíbené dispozice spojeného obývacího pokoje s kuchyní. Kdyby tyto dveře nebyly k dispozici, je možno tento průchod v nosném panelu dodatečně vytvořit. Díky této úpravě se mohla koupelna rozšířit o stávající chodbičku mezi kuchyní  předsíní. WC zůstalo ve stejném místě a velikosti jako původní. Dveře na WC i do koupelny byly dodány nové ale do původních zárubní. Původní dveře do kuchyně byly zazděny. Koupelnou prochází svislé rozvody ústředního vytápění, které musí být zachovány. V případě přání zákazníka je možno tyto rozvody umístit za sádrokartonovou předstěnu. Vyřeší se tak sice vzhled, omezí se ale funkce topení. Díky této úpravě vznikla velkoryse řešená koupelna, do které byl umístěn rohový sprchový kout, umyvadlo a byl vytvořen prostor pro pračku. S ohledem na použité obklady, velikost a množství zařizovacích předmětů působí koupelna velmi vzdušně.

 

U tohoto typu bytu statik nedoporučuje vyzdění příčky pro zavěšení kuchyňské linky z porobetonových tvárnic 10 cm, ale pouze 7,5 cm. I takto tenká příčka ale dokáže při jednoduché úpravě nést bez obav zavěšenou kuchyňskou linku.

 

Fotogalerie po rekonstrukci

 

 


 


 

Celá renovace bytového jádra byla naší firmou prováděna na klíč. V rámci rekonstrukce byly provedeny nové elektroinstalace v koupelně, na WC, v kuchyni a v části předsíně. Veškeré vodoinstalace a vedení odpadů byly provedeny nově. Mimo koupelnu a WC byla položena keramická dlažba v chodbě a v kuchyni.