Máme otevřeno - termín návštěvy je třeba předem dohodnout telefonicky nebo emailem

Byt Brno - Vinohrady 3 + 1

Jedná se o rekonstrukci koupelny, WC a jádra v bytě 3+1 na sídlišti Brno – Vinohrady. Se stejnou dispozicí se mohou setkat i někteří majitelé bytů na líšeňském sídlišti. Stávající umakartové bytové jádro se nachází vedle vstupu do kuchyně. Od zbytku poměrně velké předsíně je chodbička vedoucí k bytovému jádru oddělena panelovou železobetonovou příčkou, ke které jsou z druhé strany přistavěny vestavné skříně.

Majitel bytu se rozhodl rozšířit koupelnu o část nevyužívané chodbičky. WC zůstalo na svém místě a v původní velikosti. Při použití otočných dveří do koupelny a na WC doporučujeme koupelnové dveře otevírat do místnosti. Předejde se tak vzájemného konfliktu dveří v úzké chodbičce. Nabízí se řešení v podobě posuvných dveří do vnitřního pouzdra. Pouzdro by se v tomto případě osadilo do příčky mezi koupelnou a WC. Tloušťka příčky se ale zvětší. V tomto případě to s ohledem na umístění vany a pračky s bočním plněním nebylo možné.

Do koupelny byla na přání majitele osazena rozměrná polorohová vana doplněná sprchovou zástěnou. Umyvadlo je keramické integrované v koupelnové skříňce. Vedle vany vznikl prostor pro umístění velké pračky s bočním plněním. Z důvodu nedostatku místa je obezdívka kolem vany zmenšena na maximum. Nabízí se možnost použití mozaiky, díky které se může vana obložit do oblouku. V koupelně bylo nutno vést instalace v předstěnách, které byly využity jako přizdívky sloužící pro odkládání. Topení je řešeno elektrickým koupelnovým radiátorem a v podlaze položenou elektrickou topnou rohoží ovládanou samostatným termostatem. Obklad je v koupelně položen do výšky sníženého sádrokartonové podhledu. Do podhledu je integrováno bodové osvětlení. Samostatné osvětlení je také nad zrcadlem. Dveře byly zvoleny klasické plné s ocelovými zárubněmi.

WC je vyzděno na původním místě, ze strany koupelny je příčka mírně posunutá. Keramické mísa je kombinovaná s keramickou nádržkou. Zadní stěna na WC je ze sádrokartonu a je osazena dvířky pro potřebný přístup do instalační šachty a k uzávěrům. Obklad na WC je do výšky 1,50 m. Strop je snížený sádrokartonový s bodovým osvětlením. I na WC jsou dveře klasické plné s ocelovými zárubněmi.

Rekonstrukce bytového jádra byla naší firmou prováděna na klíč. V rámci rekonstrukce byly provedeny nové elektroinstalace v koupelně a na WC. Pro budoucí rekonstrukci kuchyně byla provedena příprava elektroinstalací.