Máme otevřeno - termín návštěvy je třeba předem dohodnout telefonicky nebo emailem

Typy bytových jader

Existuje několik typů bytových jader. Při vybírání, jaký typ je ideální pro váš konkrétní byt, se vychází z původního uspořádání jádra. To totiž rozhoduje o tom, jaké máte celkové možnosti.

Někdy původní jádro umožňuje širokou škálu přestaveb. V drtivé většině případů je však možné rozhodnout se, zda bude WC a koupelna spojená či nikoliv.

A jaké jsou základní možnosti rekonstrukce bytových jader? Podle toho, jaké písmeno výsledný tvar příčky připomíná, se rozdělují typy bytových jader na typ T, E, H a F.

Typ T umožňuje spojení koupelny a WC a je to jedna z levnějších variant rekonstrukce. Jádro je v tomto případně umístěno mezi tři panelové stěny, z nichž jenom jednu je třeba vyzdívat.

Typ E je typický spíše pro větší byty a nabízí spoustu možností, jak vyřešit novou koupelnu a WC (je možné spojení i rozdělení). Jádro je totiž umístěné u jedné z panelových stěn, což poskytuje větší škálu variant.

V případě bytového jádra typu H je pro rekonstrukci nutné demontovat kuchyňskou linku, protože je připojena z druhé strany jádra. Dobrá zpráva však je, že se můžete rozhodnout, zda bude koupelna a WC průchozí či nikoli.

Stejně tak v případě bytového jádra typu F musí při rekonstrukci zároveň dojít k demontáži kuchyňské linky. Nabízí však opět vícero možností spojení a rozdělení, a zároveň lze i zvětšit prostor koupelny WC posunutím obvodových stěn.